Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic z siedzibą w Łobaczewie Dużym, przy ul. Janowskiej 105, 21-550 Terespol zostało utworzone na zebraniu założycielskim w dniu 1 kwietnia 2017 r. i działa na podstawie Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 1989 r. Nr 20, poz. 104 ze zm.).

W dniu 5 kwietnia 2017 r. Starosta Bialski wpisał pod pozycją Nr 6 w ewidencji stowarzyszeń zwykłych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic z siedzibą w Łobaczewie Dużym, gmina Terespol, powiat bialski i z tą chwilą stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność.


Kolejny już IV Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ będzie trochę w innej formule oraz z mniejszą ilością uczestników (30 rowerów), a więc ilość miejsc jest bardzo mocno ograniczona.

13 - 14 lipca 2019 r. to termin kolejnej wyprawy do Białorusi. Tym razem zwiedzać będziemy miejscowość oddaloną o 30 km od Brześcia. Żabinka to miasto na Białorusi w obwodzie brzeskim, centrum administracyjne rejonu żabineckiego. Leży przy ujściu rzeki Żabinka do Muchawca. 13,1 tys. mieszkańców (2010).

30 uczestników rajdu 13 lipca 2019 r. wyruszy z Łobaczewa Dużego PL do Brześcia BY, przekraczając granicę na Drogowym Przejściu Granicznym Terespol/Brześć (około 10 km). Następnie autokarem (rowery ciężarówką) udadzą się do miejsca docelowego, czyli do miejscowości Żabinka BY, aby tam wspólnie zwiedzać i poznawać miasto, które powstało 1871 r. (około 20-30 km).

Kolejnym etapem wyprawy będzie wspólne spędzanie czasu przy jeziorze Vizzhar przy ognisku. Nocleg organizatorzy planują w namiotach (namioty we własnym zakresie).

14 lipca 2019 r. około godziny 12:00 planowany jest wyjazd powrotny rowerami. Trasę Żabinka - Brześć - Łobaczew Duży planujemy pokonać z przerwami na odpoczynek, jadąc spokojnym tempem przy okazji zwiedzając okoliczne tereny (około 40 km).

ZAPISY TYLKO I WYŁĄCZNIE POPRZEZ FORMULARZ ELEKTRONICZNY: https://forms.gle/psvC2ZngBd1VdNqS7

( link dostępny również pod adresem: www.drasz.eu/stowarzyszenie lub www.facebook.pl/StowarzyszenieLobaczew )

Każdy uczestnik pokrywa swój koszt wyjazdu, który wynosić będzie 70 zł.

Więcej informacji pod numerem 663 142 127
(Łukasz Dragun – przedstawiciel Stowarzyszenia)

Witaj w naszym sklepie!

Żeby zmodyfikować tę treść, wejdź do Panelu Administratora, tam przejdź w moduł sklepu i w górnym menu wybierz Struktura Sklepu → Strona Główna.III Międzynarodowy Rajd Rowerowy
POLSKA - BIAŁORUŚ

Już po raz trzeci nasze Stowarzyszenie ma okazję organizować rajd rowerowy do miasta Brześć.

ZAPISY ZAKOŃCZONE !

Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/2273825279554409/

 

REGULAMIN (aktualizacja 10.05.2019 r.) Pobierz Plik:

Pobierz

PLAN*
III Międzynarodowego Rajdu Rowerowego POLSKA - BIAŁORUŚ

18 maja 2019 r.

trasa przejazdu (odcinek krajowy)
trasa przejazdu (odcinek zagraniczny):
 • https://goo.gl/maps/VrJscfmo7d2JSEdf6
  - trasa po mieście Brześć ulegnie modyfikacji, po uwzględnieniu ankiety zamieszczonej na portalu Facebook oraz po uzgodnieniu przez organizatorów festiwalu ze służbami miasta Brześć trasy przejazdu uczestników festiwalu. Dokładny plan przedstawiony zostanie najpóźniej w dniu rajdu po przekroczeniu granicy, będzie uzależniony od wyboru miejsc do zwiedzania.
trasa przejazdu (odcinek krajowy):
powrót z ogniska do miejsca startu rajdu rowerowego:
powrót z ogniska przy tzw. "żółtej wodzie" do miejsca noclegowego dla grupy z Białorusi:
powrót z granicy do miejsca startu dla osób, które kończą rajd wcześniej - po przekroczeniu granicy:
06:30 - 07:00 (PL) -
start III rajdu rowerowego
 • (I część)
 • (ul. Spółdzielcza 1, Łobaczew Duży, PL)
07:30 - 09:00 (PL) -
przekraczanie granicy
 • (grupa z Polski)
09:00 - 10:30 (PL) -
przejazd i zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej
11:00 - 12:00 (PL) -
przejazd ulicami miasta Brześć
 • (ok. 800 rowerzystów, ok. 10 km)
tak było w poprzednich latach ...
12:00 - 14:30 (PL) -
losowanie upominków
odpoczynek po przejeździe
obiad
14:30 - 17:00 (PL) -
zwiedzanie w podgrupach miasta Brześć np.:
 • Muzeum Kolejnictwa (bilet 3 ruble):
 • Fort V (bilet 3 ruble):
 • Dolina Muchawca:
amatorski turniej siatkówki
czas wolny
17:00 - 20:00 (PL) -
przekraczanie granicy
 • (grupy z Polski i Białorusi)
przejazd na tereny rekreacyjne przy tzw. "żółtej wodzie"
20:00 -   (PL) -
ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników rajdu
nocleg w hali MOK Terespol
 • (grupa z Białorusi + ewentualnie inni chętni uczestnicy rajdu)
zakończenie I części rajdu

 

19 maja 2019 r.

trasa przejazdu (odcinek krajowy):
09:30 - 10:00 (PL) -
start rajdu rowerowego
 • (II część)
 • (MOK terespol, ul. Sienkiewicza 27, Terespol, PL)
10:00 - 17:00 (PL) -
przejazd ulicami miasta i gminy Terespol
zwiedzanie Dzieła Międzyfortowego "Kobylany I"
w Małaszewiczach Małych
16:30 - 17:00 (PL) -
zakończenie III rajdu rowerowego
przekraczanie granicy
 • (grupa z Białorusi)
zakończenie II cześci rajdu
zakończenie III radu rowerowego
 
*W razie potrzeby plan może ulec zmianie, o czym Organizator nie musi powiadamiać uczestników wcześniej.

KARTA ZGŁOSZENIA Pobierz Plik:

Pobierz

REGULAMIN Pobierz Plik:

Pobierz

OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO Pobierz Plik:

PobierzI Międzynarodowy Rajd Rowerowy z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu

Miło nam jest poinformować, że dnia 18 września 2017 r. Łukasz Dragun - przedstawiciel naszego Stowarzyszenia odebrał z Konsulatu Republiki Białoruś wizy dla uczestników wycieczki, która jest organizowana w ramach I Międzynarodowego Rajdu Rowerowego z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu.

Rajd jest organizowany w dniach 23 - 24 września 2017 r. przy współpracy Информационно-просветительское учреждение "За вело Брест" z Brześcia. Udział w rajdzie potwierdziło łącznie 159 uczestników - 90 osób z Polski oraz 69 osób z Białorusi.

Rowerzyści będą mieli okazję na rowerze zwiedzić: jednego dnia miasto Brześć, a drugiego teren miasta i gminy Terespol.

Najmłodszy uczestnik rajdu będzie miał 3 lata, natomiast najstarszy 68 lat. Uczestnicy pochodzą nie tylko z miejscowości Łobaczew Duży i Mały, ale również z miasta Terespol, okolic Lublina, Warszawy i oczywiście z Brześcia i okolic Terespola.

Rowerzyści będą poruszali się w grupach, aby nie utrudniać ruchu dla innych uczestników drogi, jednak w przypadku napotkania naszych grup na drodze, prosimy o wyrozumiałość dla jej członków.

Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do II etapu rajdu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę po terenie miasta i gminy Terespol - osoby chętne proszone są o zgłoszenia pod numerem telefonu 663 142 127.

W tym miejscu również chcielibyśmy podziękować: Konsulatowi Republiki Brześć, Komisariatowi Policji w Terespolu, Placówce Straży Granicznej w Terespolu, Lubelskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Białej Podlaskiej - Oddziałowi Celnemu w Terespolu, Urzędowi Miasta Terespol (Urząd Miasta Terespol), Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Terespolu (MOK Terespol) oraz innym osobom, dzięki którym rajd może się odbyć.

W dniu 8 lipca 2017 roku odbył się kolejny już Festyn w Łobaczewie Dużym zorganizowany tym razem przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic. Bogaty program festynu oraz wspomnienie wcześniejszych festynów sprawiło, że teren imprezy wypełnił się wieloma mieszkańcami nie tylko Łobaczewa Dużego, ale i okolicznych miejscowości.

Festyn rozpoczął się o godzinie 14. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Pierwsza część poświęcona była dzieciom. Animatorki dobrej zabawy prowadziły dla dzieci różne zabawy, gry i tańce integracyjne. Pojawił się czarodziej, pingwin. Za uczestnictwo dzieci otrzymały mnóstwo upominków i nagród. Nikt z dzieci nie wyszedł z festynu bez prezentu. Oprócz tego panie animatorki kręciły z balonów różne rzeczy i zwierzątka, które następnie dzieci zabierały ze sobą.

Czas przy muzyce i dobrej zabawie szybko mijał. Uśmiechy na twarzach dzieci i ich opiekunów pokazały ile radości niesie wspólne aktywne spędzanie czasu. Poza animacjami organizatorzy zapewnili dzieciom darmowe dmuchańce oraz lody.
W między czasie, od 14 do 18, uczestnicy festynu mogli wesprzeć akcję krwiodawstwa. Było wielu chętnych. Łącznie oddano 5,4 litra krwi. Akcja odbyła się pod hasłem „Pomagaj razem z nami. Oddając krew ratujesz życie”.

Oficjalne otwarcie festynu odbyło się o godzinie 17. Przedstawiciel Stowarzyszenia Łukasz Dragun wraz z konferansjerem przywitał uczestników, podziękował darczyńcom, dzięki którym mogła się odbyć ta impreza oraz wręczył podziękowania dla osób wspierających działalność Stowarzyszenia oraz darczyńcom.

Po tej miłej uroczystości scena została oddana artystom. Jako pierwszy na scenie pojawił się młodzieżowy zespół z Wiśniewa koło Siedlec „Power Beat”. Wykonywane przez ten zespół covery różnych artystów cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników festynu, którzy wspólnie śpiewali z zespołem. „Power Beat” jeszcze kilkukrotnie wchodził na scenę, aby bawić obecnych.

Następnie na scenie pojawił się kabaret „Bajeczka” z Białegostoku. Pokazywane skecze rozbawiły obecnych, którzy za występ nagrodzili artystów gromkimi brawami. Po kabarecie przyszedł czas na występ uczestnika talent-show „Must by the music” Adriana Litewki. Mieszkańcy Łobaczewa i okolicznych miejscowości zachwycali się przez godzinę pięknym głosem młodego wokalisty. Wykonywane covery znanych piosenek cieszyły się ogromnym entuzjazmem obecnych.

Gwiazdą wieczoru był zespół disco-polo „Casandra”. Skoczne przeboje wykonywane przez zespół zachęciły wielu uczestników do tańca i wspólnej zabawy. Wiele osób znało piosenki „Casandry”, więc wspólnie z nią śpiewało refreny i zwrotki. Festyn zakończyła dyskoteka z didżejem, która trwała do północy. Wiele par tańczyło w rytm przebojów z rożnych nurtów muzyki.

Poza występami zespołów i zabawami dla dzieci, organizatorzy zapewnili uczestnikom dostęp do pełnej gastronomi, lodów itp. Uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych wskazywał, że impreza jest ze wszech miar udana, co z kolei sprawiło wielką radość organizatorom i dodało energii, aby już myśleć o festynie za rok.


Kultywując tradycje rękodzielnicze nasze stowarzyszenie dnia 14 kwietnia 2017 r. w ramach swojej działalnoście przygotowało wystawę rękodzieła wielkanocnego jednej z naszych mieszkanek Pani Teresy Dragun. Efekty podziwiać będą mieszkańcy podczas tradycyjnego święcenia pokarmów wielkanocnych w świetlicy w Łobaczewie Dużym.

Organizacja wystawy jest pierwszym działaniem statutowym naszego stowarzyszenia mającym na celu promocję miejscowości Łobaczew Duży i jej mieszkańców, ale również jest to dobra okazja do rozwoju kultury i sztuki poprzez zachęcenie innych naszych mieszkańców do zajmowania się rękodziełem.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii poniżej lub na żywo w świetlicy wiejskiej w Łobaczewie Dużym w dniu 15 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00.

 


Zebrani w dniu 1 kwietnia 2017 r. w Łobaczewie Dużym na zebraniu założycielskim stowarzyszenia zwykłego na podstawie Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 1989 r. Nr 20, poz. 104 ze zm.) podjęli uchwałę nr I/17 o założeniu stowarzyszenia zwykłego, którego pełna nazwa będzie brzmiała "Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic" z siedzibą w Łobaczewie Dużym, przy ul. Janowskiej 105, 21-550 Terespol.

 

Na tym samym zebraniu przyjęto regulamin stowarzyszenia, wybrano na przedstawiciela stowarzyszenia Pana Łukasza Draguna, któremu udzielono pełnomocnictwa do reprezentowania stowarzyszenia oraz ustalono wysokość składek członkowskich.

 
3 kwietnia 2017 r. przedstawiciel złożył w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej wniosek o wpis do ewidencji stowarzyszeń zwykłych.


Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem